היי, גם אנחנו שמנו לב לזה - האתר השתנה!
אבל רגע, לא צריך להילחץ מהשינוי אלא פשוט לשבת בנינוח ולהמשיך לקרוא את הכתבה בה אפרט על הסיבה לשינוי, מה השינויים העיקריים, כיצד להתרגל ולהכיר את האתר החדש, כיצד להשתמש בכלים ואפשרויות חדשות וכמובן צפייה בסרטון התדמית החדש של טורק.
אחרי הכתבה תצאו מושכלים עם כל המידע הרלוונטי לטורק החדש. מבטיח.

אז ככה, באוקטובר 2010 העליתי (BuildHome) את טורק 6.5 שעשה שינוי גדול מאוד בסצינה הישראלית וזאת לאחר עבודה מסיבית של 7.5 חודשים.
האתר היה מאוד עדכני לזמנו ופתח בפני הגולשים תכנים חדשים, אפשרויות חדשות וקידם את טורק כמה צעדים קדימה.
עם זאת, הזמן עושה את שלו. הטכנולוגיה התקדמה, הדפדפנים כיום תומכים בהרבה יותר אפשרויות או לחילופין הפסיקו לתמוך באפשרויות ישנות שעברו זמנן (IE7-8 ז"ל).
עברו להן 6 שנים מאז השדרוג הרציני האחרון והגיע הזמן להתקדם, לנצל את הטכנולוגיות החדשות ולאפשר חוויית משתמש טובה יותר לגולשי טורק.

הסיבה העיקרית לשינוי היא קידמה, טכנולוגיה והרצון שהאתר יהיה מסוגל לתמוך בכל הפלטפורמות הקיימות ובכל הדפדפנים המודרניים תוך כדי ניצול מירבי של יכולות הטכנולוגיה הזמינה כיום. על מנת לעשות זאת נאלצתי לבחור בדרך הקשה, הארוכה אך הנכונה ביותר וזה לבנות את כל אתר טורק מחדש. כן, ממש מאפס.

ההחלטה כבר נעשתה בשנת 2013 וכן גם אז החלה העבודה. היה צריך לחשוב ולקחת החלטות חשובות לגבי מבנה האתר החדש, העיצוב, מיהו קהל היעד, כיצד לתכנן את הפיתוח, עיצוב וחוויית משתמש. במהלך התקופה היו מספר הפסקות, חלקן ארוכות בשל בעיות רפואיות אך גם זה לא עצר ממני להמשיך ולעבוד במרץ על האתר החדש.

לאחר כשנתיים (פלוס) של עבודה ממושכת ומאתגרת הגענו לרגע בו האתר החדש נושם אוויר צח וסוף סוף נהנה מחברותם של גולשי טורק.
אל תחשבו שאתם אלו אשר זרים באתר אלא האתר הוא הזר כאן, וגם את הזר לומדים לקבל, להתרגל ולאהוב.
באתר החדש דאגתי לפתח "סיור מודרך" כאשר בכל עמוד חשוב ישנה המלצה לצפות בסיור מודרך לאותו עמוד ולחילופין אפשר להתחיל סיור מודרך גם דרך עמוד הדרכה באתר.
הסיור המודרך מסביר ומפרט על כל איזור או חלק חשוב בעמוד בו אתם נמצאים כך שתוכלו להכיר את האתר החדש בהקדשת כמה דקות לסיור מודרך בכל עמוד בו ישנה את ההמלצה לסיור מודרך או דרך עמוד הדרכה באתר.

אז מה חדש אתם שואלים? איך אגיד את זה.... הכל! טוב, כמעט.

אני יכול לומר שפיתחתי מחדש כל תהליך, אפשרות ותכונה שהיו קיימים בטורק 6.5 לרמה אחרת לגמרי, כמה שיכולתי. ישנן אפשרויות שמה לעשות, אין כל כך מה לחדש או לשפר אבל יש כאלה שיש הרבה מה לשפר, לייעל ולהפוך את זה להרבה יותר טוב ועל הדרך גם לשפר את חוויית המשתמש. חשבתי רבות על כל חלק קטן באתר, החל ממיקום כפתורים ועד לחיפוש המתקדם ,טבלת הורדת כתוביות ומה לא. על הכל הקדשתי מחשבה ותכנון לפני ביצוע על מנת לא להתפשר בתוצאה הסופית (כי על איכות לא מתפשרים, זוכרים?).
מבחינתי בניתי אתר חדש מאפס שאני יודע ב-100% שהקוד שלו יעיל, עדכני, משתמש בטכנולוגיות החדשות והעדכניות ביותר ויוכל להמשיך איתנו במשך שנים רבות.

אתר טורק 7.0: המראה החדש

נו, אז מה חדש באתר?

נכון, שכחתי לציין וכדי שלא אעשה מזה סלט, להלן מספר חידושים עיקריים באתר:

 • טפסים ידידותיים - בניתי מחדש את כל הטפסים באתר טורק ואני מתכוון לטופס הרשמה, התחברות, איפוס סיסמה וקוד אבטחה לחברי VIP. הכל נבנה מחדש במחשבה רבה והקדשה לפרטים הקטנים ולפשטות התהליכים.
  לא היה קל יותר להירשם לאתר טורק במילוי כמה שדות בסיסיים והפעלת חשבון דרך הדוא"ל; אז אם אתה לא רשום וכרגע קורא זאת, לחץ כאן והירשם לאתר. אין שום תירוץ לא להירשם לאתר ובעיקר כדי להגיב ולהעריך את המתרגמים.
   
 • עמוד בית - מזכיר מעט את העמוד הראשי הקודם מבחינת העמודות וזה נכון אך התצוגה גדולה יותר, התוכן מסודר יותר טוב ושם דגש על העיקר ( פוסטר, שם סרט/סדרה וקרדיטים). בתחתית העמוד יש את איזור הטאבים שם ניתן למצוא באיזור אחד ומאוחד כתוביות לסרטים באיכות מדהימה (HD), סרטי נוסטלגיה וכן לראות מה עלה לאחרונה לאתר בחלוקה לפי ימים. הכל במקום אחד ברור ואחיד.
   
 • עמוד הורדת כתוביות - אחד העמודים החשובים ביותר בטורק וזה שלקח לי הכי הרבה זמן לבנות. העמוד בנוי לפי איזורים ברורים וקבועים כך שתמיד קל לדעת איפה כל דבר נמצא. איזור הקרדיטים מופרד מאיזור נתוני הכתוביות וטבלת הורדת כתוביות וכל איזור מקבל את הכבוד המגיע לו.
  טבלת הורדת כתוביות היא השינוי העיקרי בעמוד שכן משנה את כל הצורה בה הכתוביות היו מוצגות להורדה.
  אין יותר לבחור מרשימה נפתחת, לחפש טקסטים קטנים.
  עם זאת, הצבעים נשארו (וברורים יותר), גרסה מקוצרת נשארה (עם יכולת להעתיק גרסה מלאה בלחיצת כפתור) והכי חשוב, ישנו כפתור הורדת כתוביות לצד כל גרסה. חידוש נוסף הוא האפשרות לבצע חיפוש בטבלת הכתוביות להורדה וכן גם סינון איכויות התומך במספר איכויות בו זמנית.
   
 • עמוד סדרה - השינוי המהותי בעמוד סדרה הוא באיזור תצוגת העונות שם העונה האחרונה תמיד תהיה זו שפתוחה כברירת מחדל ורשימת הפרקים מסודרת בצורה טובה יותר.
   
 • עמודי קטגוריה - אלו סוגי עמודים שאני קורא להן "קטגוריה" והעמודים הם כתוביות לסרטים/סדרות/HD וכו', עמוד סרטים, סדרות ותוצאות חיפוש.
  בעצם כל העמודים המתווכים ביניכם לבין עמוד הורדת כתוביות.
  כל העמודים הללו בנויים על אותו מבנה כאשר התוכן משתנה וחלק מהעמודים מאפשרים סינון מתקדם או תצוגת תוכן בהתאם.
  החידוש בעמודי קטגוריה מלבד האחידות שלהם היא שישנה אפשרות של 2 תצוגות מידע:
  • תצוגה רגילה - מציגה 2 פריטים בשורה (ב-PC) ומספקת דגש על התקציר
  • תצוגה גדולה - מציגה 5 פריטים בשורה (ב-PC) ומספקת דגש על הפוסטר
  שינוי התצוגה בעמוד אחד ישפיע על כל עמודי קטגוריה בכל רחבי האתר ובכל עת ניתן לשנות את התצוגה לבחירתכם.
   
 • חיפוש מתקדם - החיפוש באתר החדש הרבה יותר חכם וידידותי הכולל השלמה אוטומטית בזמן הקלדה ובכך חוסך את המעבר לעמוד תוצאות חיפוש ואף לשימוש בעכבר. פשוט מקלידים את הביטוי הרצוי, מנווטים בין התוצאות בעזרת מקשי החצים במקלדת ובוחרים בתוצאה הרצויה באמצעות מקש אנטר במקלדת. קלי קלות.
  בנוסף לכל זה, כאשר נכנסים לעמוד בטורק ולא משנה לאיזה עמוד, תמיד שדה החיפוש יהיה בפוקוס כך שניתן ישירות להקליד במקלדת בלי ללחוץ עם העכבר על שדה החיפוש. חוויית משתמש הרבה יותר טובה.  
   
 • חברות VIP - אישית, זה היה חסר לנו זמן רב. מאז שחברת PAYZA שינו את צורת החיובים והתשלומים שלהם לפני תקופה ארוכה מאוד (שנתיים או יותר) אין לנו כמעט חברי VIP. כעת הכל השתנה.
  כעת אנחנו שוב מאפשרים הצטרפות לחברות VIP באמצעות חברת פייפל (Paypal) העולמית אשר יש לה נציגות גם בארץ וכל הממשק שלהם כולל טפסי תשלום בעברית מלאה. מעולם לא היה קל יותר להצטרף לחברות VIP בטורק!

  אנו נשמח ונעריך כל אחד שיכול לתמוך כלכלית בטורק ולהצטרף לחברות VIP חד פעמית (לחודש) או לחברות חודשית מתחדשת.
  רק בזכותכם נוכל להמשיך להתקיים ולהמשיך להיות האתר המוביל בארץ לכתוביות בעברית.
  מידע והצטרפות
   

מה עוד חדש...? ריספונסיביות!

למי שלא יודע מה זה ריספונסיביות אסביר בקצרה.
ריספונסיביות זו מילה לועזית (responsive) והמשמעות שלה זה "מגיב". לבנות אתר אשר יודע להגיב ולהתאים עצמו באופן אוטומטי למסך/רזולוציה עליה הוא מוצג.
זאת אומרת שאם אני נכנס לטורק דרך מסך מחשב הכל יראה מעולה, אך גם אם אחליט להיכנס לטורק דרך הטאבלט שלי או הטלפון הנייד שלי - גם אז זה צריך להיראות מעולה ונכון לאותו מכשיר. צריך לזכור שלא כל מה שיש ב-PC חייב להיות גם בטאבלט או טלפון נייד. ישנם רכיבים ואיזורים שאפשר לוותר עליהם על מנת לא להעיק ולהעמיס על המשתמש באותה תצוגה ספציפית ומוגבלת; וזאת עבור חוויית משתמש טובה יותר.

ככה בעצם בנוי טורק 7.0 החדש. האתר ריספונסיבי ויודע להתאים עצמו לכל סוגי וגדלי מסכי מחשב, טאבלטים והטלפונים הניידים שהולכים איתנו לכל מקום, כל היום. אתר טורק כעת זמין מכל מקום ומכל מכשיר.

טורק 7.0: אתר ריספונסיבי ומותאם לכל סוגי הפלטפורמות

אז מה עכשיו...?

עכשיו אתם מוזמנים לצפות בסרטון התדמית החדש של טורק 7.0 ולהתחיל ליהנות מכל מה שהאתר מציע לכם; וזה הרבה, תאמינו לי.
אשמח לקבל פידבקים חיוביים ושליליים כאחד כל עוד פידבק שלילי מנומק היטב (ביקורת בונה) ולאחר ניסיון התרגלות והבנה לפני פרסומו.
ניתן ללחוץ על כפתור "אהבתי" מתחת לכתבה, לכתוב תגובה אישית או שניהם, מה שתחליטו :)